Young-people-unable-to-complete-school-or-to-move-into-further-education-or-work-face-a-difficult-future.

Осаменоста влијае негативно врз целокупното здравје

Во самотијата нема ништо добро ниту позитивно, не трпи само психата туку и целиот организам тврдат американски научници.

chevlite-i-opasnosta-obuvki-koi-treba-da-gi-izbegnuvate-www_kafepauza_mk_

5 јасни знаци дека обувките не ви одговараат

Сигурни сме дека и вие барем еднаш сте минале низ агонијата на купување прекрасни обувки за кои сте биле убедени дека ќе ги разгазите и на тој начин ќе се Continue reading

SONY DSC

Интегрални мафини со банана

Денес ви предлагаме да пробате здрав макробиотски десерт од интегрално брашно и без шеќер. Мафините од банана и суво грозје ќе ви дозволат максимално да уживате во ароматичниот вкус без Continue reading

Eagles-of-Death-Metal

„Еаgles of Death Metal“ зборуваат за терористичкиот напад во Париз

За време на концертот на „Eagles of Death Metal“ на 13 ноември во концертната сала Батаклан во Париз, вооружени лица влегоа во објектот и отворија оган врз толпата

roza-khamitova

Прекрасни женски марами инспирирани од Казахстан

Талентираната австралиска дизајнерка Роза Камитова претстави колекција со исклучителен дизајн на шалови и марами што се носат преку рамо.

AD-Kitchen-Gadgets-That-Actually-Help-You-Eat-Healthier-02

20 кујнски гаџети кои ќе ви помогнат да се храните поздраво

Иако понекогаш се чинат како да се сосема вообичаени и нормални производи, сепак, веројатно одамна сте престанале да го забележувате фактот дека тие навистина помагаат да се храниме поздраво.

jenstark-4-900x1076

Колоритна фасада во Калифорнија создава илузија на „топење“

Познат по неговиот необичен хипнотизирачки стил, Џен Старк неодамна беше дел од проектот на еден трговски центар во Калифорнија.

single-girls-problems-advantages-illustrations-livingstov

15 ситуации во кои ќе се пронајдат слободните девојки

Да се биде сингл дефинитивно има свои предности и недостатоци. Но, нема сомнеж во тоа дека понекогаш е подобро да бидете сами, отколку во врска која не ве прави среќни.

toxic-toys-china-1

Како да ги препознаете играчките кои содржат опасни материи?

Причините поради кои некоја играчка е означена како опасна се различни, а се однесуваат на хемискиот состав, можноста од здобивање повреди, изгореници, задушување…