maxresdefault

Екстремен лет над Панама од кој ќе ве полазат морници

Додека удобно си седите сместени во вашите комфортни столчиња, погледнете го ова неверојатно видео од кое ќе ви се наежи кожата.

MTM0MDMxNDc3NTQ4NzIyODE5

Старо училиште претворено во удобен дом

„Standard Studio“ во изминатиот период работеше на проект во Амстердам, каде имаше задолжение едно старо училиште да го претвори  во удобен дом.

PicMonkey Collage

Свет без војни: Доколку овие деца го имаа детството што го заслужија

Откако наиде на позитивни критики за претходните серии илустрации „Holy Selfie“, „World Leader“, „Global Police“ и „Just Leaders“, Гандуз Агајев го претставува и неговиот најнов проект пред јавноста насловен „Imagine“.

beddi-12-970x647-c-1000x500-1000x500

Beddi: паметен будилник за паметно будење

Дали сте веќе уморни од класичните будилници? Сакате ли да имате предмет кој ќе ви помогне првиот утрински стрес во вид на будење да не биде премногу хаотичен. Класичните будилници Continue reading

carrot-cake-600[1]

Неодолива торта со моркови за љубопитните гурмани

Иако за нашето поднебје правењето десерти од моркови е се уште некарактеристично, сепак, сигурни сме дека му дадете шанса на овој рецепт, веднаш ќе ве освои: