tipcki-1000x500-1000x500

Hot Dudes and Food: Нов Инстаграм хит

На друштвените мрежи може да се најде сè и сешто, а на Инстаграм како простор за комуникација преку визуелни содржини, постојано се појавуваат нови фотографии кои брзо ја бришат популарноста Continue reading

ussd-codes

Корисни кодови на паметните телефони

Ова се кодовите кои можете без било каква дополнителна програма да ги користите на вашиот паметен телефон. На поголемиот дел уреди работат сите кодови.

MTMzNzY5MjgzMjE2OTE4NTM4

Топ пет луксузни хотели во кои е снимен Џејмс Бонд

Франшизата за Џејмс Бонд според голем број филмофили се смета како една од најдобрите филмски остварувања во историјата на кинематографијата.

tetovaže-po-celom-telu1GLGL-1000x500

Царство на тетоважите: Што се крие под нивната облека?

Предрасудите знаат да бидат доста незгодна работа дури и кога не се поврзани со насилство или други типични појави кои се поврзани со мислењата за луѓето кои не ги знаеме Continue reading

PicMonkey Collage

„Мексиканската Меган Фокс“: Еиза Гонзалес

Неодоливиот изглед, сексипилот и шармот се главните виновници што мексиканската актерка и модел, Еиза Гонзалес, има два милиони следбеници на Инстаграм.

maxresdefault (1)

Овошно суши: Необична верзија на познатиот рецепт

Ова е специјалитет кој дефинитивно ќе посакате што поскоро да го пробате. Станува збор за сутлијаш, рецептот кој речиси сите го обожаваме, но збогатен со вашето омилено овошје.