atacama-flowers-bloom-worlds-driest-desert-6

Кога во најсувата пустина во светот ќе заврне дожд

Атакама е пустина во Јужна Америка што се простира околу 1 000 км покрај брегот на Тихиот Океан во северните делови на Чиле.

lost-wallet1

Изгубен паричник во Париз вратен по пошта до Прага

Чешкиот фотограф и организатор на модни ревии Јакуб Феранец, кој во Париз, во воз го изгубил паричникот се изненадил кога по неколку часа добил СМС порака од Французин кој го Continue reading

28-Titanic__880

Кога најпознатите негативци стануваат главни ликови во романтични филмови

Во галеријата подолу погледнете како би изгледале најпознатите филмски негативци кога би биле главни улоги во романтични и семејни филмови:

19-Smart-and-Beautiful-DIY-Reclaimed-Wood-Projects-To-Feed-Your-Imagination

Прекрасни „направи сам“ проекти од дрво кои ќе донесат свежи вибрации во вашиот дом

Доколку имате доволно слободно време, искористете го за да создадете нешто убаво за вашиот дом.

Paintings-of-lonely-robots-experiencing-the-quiet-wonder-of-the-world2__605-1000x500

Осамени роботи како тема за прекрасни илустрации

Овие интересни слики од роботи во меланхолично расположение се дело на Мет Диксон, илустратор кој поголемиот дел од времето го минува работејќи за индустријата за видео игри.

99393_profimedia0185901318_630x0

Чоколадни колачиња кои се топат во уста

На вака ладно време на сите би ни годела една топла чаша млеко, чај или какао, придружена со ровки чоколадни колачиња кои се топат во уста.

PicMonkey Collage

Интимните фотографии на Бред Пит од Анџелина Џоли

Сите го знаеме Бред Пит како талентиран актер но, малкумина знаат дека тој е одличен и во правењето уметнички фотографии.