13-visual-of-park

Архитектонска револуција: Во Амстердам стигнува првиот 3D печатен мост

Освен волшебната архитектура, либералните закони, лалиња и фактот дека основно средство за превоз е велосипедот, Амстердам ќе биде познат по уште една атракција.

lenin-monument-darth-vader-wifi-odessa-alexander-milov-4

Статуа на Ленин трансформирана во Дарт Вејдер

Како резултат на одлуката за отстранување на комунистичките симболи во Украина со одобрение од претседателот Порошенко, статуата на Ленин во една фабрика во Одеса беше „декомунизирана“ во Дарт Вејдер.

сало

Како да го елиминирате салото од грбот

Многу жени имаат проблем со салото на грбот и покрај тоа што внимаваат на исхраната, редовно вежбаат и се обидуваат да го прикријат тој недостаток со помош на гардеробата.

MTMzOTA4MjMxODUxMzk1MDgy

Изгледајте како Џејмс Бонд: 8 правила за облекување од дизајнерот на 007

Да бидеме реални момци, колку и да изгледате како да не ви е грижа за вашиот аутфит, сепак, голем дел од вас потајно посакува да изгледа малку повеќе како Џејмс Continue reading

bieber

Џастин Бибер со пет „Ем-Ти-Ви“ награди

Во Милано синоќа се доделени МТВ наградите, а победник на вечерта беше канадскиот поп пејач, Џастин Бибер кој освои пет награди.

chocolate-roll(2)

Сочен „bounty“ ролат

Ако сте љубители на кокос овој колач ќе ви ги разбуди сите сетила! Се приготвува за половина час, а сите кои ќе го пробаат ќе сакаат да го дознаат рецептот. Continue reading