maxresdefault

Најдобри и најлоши моменти во историјата на шминкањето

Уметницата Лиза Елдриџ е позната по своите видео изработки во кои досега покажуваше и објаснуваше што низ историјата се сметало за знак на природна убавина, а што не.

4-Mascarillas-caseras-para-el-cabello-seco-y-maltratado-650x433

7 работи кои веднаш треба да престанете да и ги правите на косата

Факт е дека не можеме да ја заштитиме косата од сите негативни фактори кои секојдневно влијаат на нејзината структура и состојба, но постојат и онакви за кои и самите сме Continue reading

jesen-1000x500

Најубави фотографии од есента или зошто таа е најубавото годишно време

Есента за многу луѓе е синони за тмурно време поради опаѓањето на температурите и скратувањето на денот така што многумина во овој период од годината се меланхолични и нерасположени.

klimt4GLGL-1000x500

„Живи“ верзии на сликите на Густав Климт

Меѓу популарните сликари важно име престставува основачот на австриската сецесија и авторот на најрепродуцираните дела меѓу авторите-аматери.

bike

Двајца велосипедисти на кои не им е мил животот

Видеото подолу го прикажува искуството на Паули и Лочи, двете момчиња од Австралија на кои се чини како да не им е премногу мил животот.

christmas_graz

Идеални градови за празнични викенд-патувања

Колку и да ни изгледа дека празниците се далеку, сега е вистинско време за планирање на куси викенд-патувања.

adelefacemain

Погледнете го најновото видео на Адел за „Hello“

Голема еуфорија настана меѓу обожавателите на Адел, откако беа објавени неколку секунди од нејзината најнова песна „Hello“, а денеска официјално излезе целосната снимка придружена со видео.

article-201472117052225522000

5 вежби за зацврстување на стомачните мускули

Стомакот е една од проблематичните зони за повеќето жени. Пасивниот начин на живот, стресот и консумацијата на нездрава храна се главни виновници за големото стомаче.