tumblr_ncl0hbEN361tfodpdo1_1280

Моќта на прегратката

Секој ќе се согласи дека гушкањето е една од најубавите активности кои можат да ги прават луѓето, а научниците веруваат дека сето тоа има и исклучително позитивно влијание врз човековиот Continue reading

MTMzODY4MDEyOTcyMjg4NjQz

Супер кул апартман лоциран во срцето на Барселона

Нашите редовни читатели знаат колку обожаваме кога ќе налетаме на кул дизајн на ентериер, кој изгледа модерно и живописно. 

ban4

10 причини заради кои вреди да го посетите Истанбул

Магичниот Истанбул, е град кој поврзува два континенти, и кој изобилува со некои од најимпресивните историски градби, паркови и храмови.

MTMzODkxOTQ3NDgyOTAyNDk4

Nike ги претстави патиките од „Back To The Future II“: Врвки кои сами се врзуваат

Пред 30 години, на Nike им беше понудена соработка во еден тогаш мал филмски проект наречен „Back To The Future II“. Нивната задача? Да замислат како ќе изгледаат патиките во Continue reading

drake-hotline-bling-video-still-2015-billbaord-650

Дрејк може да танцува на сè

Неодамна беше објавено видеото за „Hotline Bling“, а благодарение на необичното танцување на Дрејк, веднаш се претвори во вирален хит.

1393

20 дизајни на лавабоа кои во целост го менуваат изгледот на бањата

Лавабоата се нешто што го употребувме секој ден, а речиси и воопшто да не обрнуваме внимание на нивниот изглед.