red-wine-on-autumn-table-setting(1)

Чаша вино има исто дејство како еден час вежбање

Научници од Универзитетот во Канада открија дека ресвератролот, состојка која се наоѓа во црното вино, има исто дејство на нашиот организам, како еден час вежбање.

30_YT_YO_YO1_1442905f

15 работи што секое дете во 90-тите некогаш ги кажало

Детските маки не се воопшто за потценување. Сетете се на некои од вашите проблеми од детството…

download (1)

10 причини поради кои сме фанови на Лила Филиповска

Неодамна влезе во 43-та година од нејзиниот живот, поуспешна, поубава и помудра од кога и да било до сега.

Mia-Khalifa-2

Наскоро сите би можеле да знаат какви порно филмови сте гледале на Интернет

Постои голема веројатност дека наскоро сите би можеле да дознаат какви филмови за возрасни сте барале и гледале онлајн, предупредува блогерот Брет Томас.

главнаа

Писмо од читател: Затуцаните скопјани

Затуцаните скопјани или поточно кажано невработените скопски „мангупи„ кои никад нема да работат за 9000 иљадарки, во прекрасниот град подновен малце но подеднакво одвратен

151015152538-06-airbnb-catacombs-super-169-1000x500

Париските катакомби – најморничавото сместување во светот

Замислете романтична ноќ во голем брачен кревет со бела постелнина од најфин материјал, кралски супер удобни перници, опкружени со свеќи…и човечки скелети!

20140921-pepperoni-pull-apart-garlic-knots-recipe-20140921-pepperoni-pull-apart-garlic-knots-recipe-20-thumb-625xauto-411037 (1)

Пица пита која веднаш ќе посакате да ја направите

Доколку сте љубители на пицата, тогаш овој необичен рецепт сме сигурни дека ќе ви се допадне. Всушност, ова е еден од оние рецепти кои ќе посакате веднаш да ги направите.