surreal-landscape-photo-manipulations-jati-putra-pratama-28GL-1000x500

Во борба против гравитацијата

Ја знаете веќе онаа изрека – сè зависи од кој агол ги гледате работите, но, често не е само аголот виновен што некои работи ги гледаме поинаку.

drew_struzan_back_to_the_future_trilogy

Нема да има продолжение за „Враќање во иднината“

Не постои шанса за снимање на четврто продолжение на филмот „Враќање во иднината“, соопшти Френк Маршал, еден од продуцентите на популарната франшиза.

abandonedcastel0-900x600

Осамен раскош во напуштените замоци

Мартино Зегвард е фотограф чија мисија е да пронаоѓа напуштени замоци во одлична состојба, и од нивната внатрешност да создаде прекрасни фотографии.

most-expensive-home

Ѕирнете во внатрешноста на најскапиот пентхаус во светот

Најскапиот пентхаус во светот, е сопственост на неименуван арапски шеик, а чини неверојатни 305 милиони долари.

61116935-zubi-desni-usne

Направете сами: Антибактериска вода за плакнење на устата

Иако се ефикасни, сепак, често антибактериските течности за плакнење на устата имаат превисоки цени.

99021_profimedia0056969622_630x0

Чоколадна магија: Крофни кои се топат во уста

Дали сте обожаватели на крофни? А на чоколадо? Доколку вашиот одговор на овие прашања е да, тогаш рецептот подолу сме сигурни дека ќе ви се допадне.