landscape-1444848695-hbz-street-style-index-1-1000x500

Клучни модни трикови на дамите со стил

Не е дека постои некој таен список на работи до кои се придржуваат жените со стил, а кој се пренесува од генерација на генерација, но сепак постои нешто што тие Continue reading

music_other_113-1000x500

Музиката како лек – 10 проблеми кои може да се излечат со музика

Музика е нешто прекрасно. Таа во нас  буди желба да танцуваме, но исто така ни овозможува барем за кратко да избегаме oд реалниот свет. Но музиката не е само тоа.

p-20150504-00816_news

Храброст и лудост: Скокање над активен вулкан

Со цел да се одбележи воведувањето на Red Bull и во Индонезија, Skydive тимот на компанијата одлучи да сними генијално видео над областа на мистериозниот активен вулкан Бромо.

PicMonkey-Collage13-1000x500

Бенкси добива женска конкуренција: Бамби полека ги освојува улиците на Лондон

Кога пред три години на улиците на Лондон почнаа да се појавуваат необични графити, никој не можел со сигурност да препознае за кој уличен артист станува збор.

japanese-tea-garden-san-francisco-simon-tong

Прошетајте низ најстарата јапонска градина во САД

Лоцирана во познатиот Голден Гејт парк во Сан Франциско, Јапонската градина изградена во 1894 година, претставува најстарата јапонска градина во Соединетите Американски Држави.