PicMonkey Collage

Кога популарните логоа ќе се соединат со класичната уметност

Еисен Бернардо започнал еден навистина креативен и необичен проект, кој веднаш по објавувањето ги освои симпатиите на јавноста.

vestrahorn-Photo-by-Skarphedinn-Thrainsson

Плажата Вестахорн во Исланд, една од најневеројатните во светот

Вестахорн, Стокснес, Исланд – една од првите населби пронајдени во оваа област.

9-¾-Bookstore-and-Café-by-Plasma-Nodo

Модерна кафе-читална во Колумбија им нуди удобност, забава и слатки на посетителите

„9¾ Bookstore and Café“ е името на оваа урбана читална и кафуле, која се наоѓа во Меделин, Колумбија. Дизајнирано од страна на „Plasma Nodo“, ова место, им нуди на своите Continue reading

PicMonkey Collage

Осум години без Тоше

На денешен ден (16 ноември), пред осум години, Македонија и Балканот ја изгубија најнадежната и успешна музичка ѕвезда, Тоше Проески, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Continue reading

1772_MakeUp_88845376_lw_101612

Овие работи го уништуваат изгледот на вашите веѓи

Денес со вас ќе споделиме неколку совети и ќе ве предупредиме на некои од грешките кои ги правите при нега на веѓите.

juha3-1000x500

Есенски рецепт: вкусна супа од тиква и костени

Денес ви претставуваме едноставен рецепт за супа со тиква и костени која ќе ги задоволи и најпребирливите вкусови, а ќе ве стопли во свежите есенски денови.