mjolnir-155322

Кога магијата ќе се замени со наука: Тор од Лос Анџелес

Во универзумот на Марвел, еден од најпознатите суперхерои, Тор, е сопственик на митскиот чекан Мјолнир кој само тој може да го подигне, и никој друг освен него.

suki-coca1-1000x500-1000x500

Зошто некои девојки ставаат Кока-Кола на косата?

Кога ви е потребен силен удар на енергија чаша или лименка Кока-Кола е секогаш добредојдена, тоа не е никаква тајна, но и вашата коса би можела да посака таков вид Continue reading

The-Popular-Ladies-Of-Game-Of-Thrones-As-Sexy-Pin-Up-Models-

Популарните дами од „Игра на престоли“ како секси пин-ап модели

Рускиот илустратор и аниматор Ендру Тарусов објави нова серија илустрации од дамите од Вестерос и Есос замислени како модерни пин-ап девојки.

woman-with-vegetables-537x358-1728x800_c

Орторексија: Кога здравата храна ќе се претвори во опсесија

Анорексијата и булимијата се две познати нарушувања во исхраната, додека за орторексијата не се знае речиси ништо. Оваа патологија се однесува на лицата кај кои грижата за здравата исхрана станува Continue reading

Insanely-Smart-Ways-to-Repurpose-Galvanized-Buckets-and-Tubs

30 различни „направи сам“ проекти изработени од кофи

Без оглед на тоа колку гломазно изгледаат, никогаш не ги фрлајте оштетените кофи без притоа да им дадете втора шанса.