Paris-Underground-03

Базени, клубови и ресторани во нефункционалните метро станици на Париз?

Француските студија „Oxo Architectes“ и „Laisné Associés“ ги соединија своите сили со цел да создадат комплетни трансформации на нефункционалните и зборавени метро станици во Париз.

140929112410-poppy-harlow-profile-image-exlarge-169

5 карактеристики на неодоливите дами

Што е тоа што ја опишува атрактивната жена, она која совршено комуницира со својата женственост и се чувствува одлично во својата кожа? Сигурност, интелегенција или став?

placerville-airport-engagement-photos-2

Најдобар начин да се спречи губењето на авионскиот багаж

Губењето на багажот на аеродром може возбудата за заминувањето на одмор брзо да ја претвори во ноќна мора. 

le-cube-itsnicethat-list-8GLGL-1000x500

Le Cube: МТV се пошегува со Џастин Бибер, Мадона, Ники Минаж…

Анимациите и илустрациите кои ни доаѓаат од Јужна Африка, поточно од дизајнерското студио Le Cube, веќе си имаат свое место и своја верна публика. Од клиенти како Vodafone, Cartoon Network Continue reading

PicMonkey Collage(344)

Нови начини на употреба на четката за заби во служба на убавината

Не може да се замисли денот без четкичка за заби! Таа е дел од секојдневната хигиена и спаѓа во рутина без која не можеме да се разбудиме и да си Continue reading

9257609551_7fac45ba39_z

Неодолив лазања сендвич

Ако сте љубители на Италија, сирење, домати и добра векна леб тогаш овој рецепт ќе биде како создаден за вас! Се приготвува многу лесно и нема да поминете многу време Continue reading