PicMonkey Collage

Старовремски луксуз во овој њујоршки пентхус

Американскиот архитект Стив Харивел изработи нов дизјан на еден пентхаус во Њујорк, кој претставува комбинација на винитиџ декорот со шик модернистички, но и класични елементи.

PicMonkey Collage

Кул минималистички тетоважи нацртани со само една линија

Мо Ганџи е тату мајстор кој својот талент го користи за да создаде едноставни тетоважи со моќна порака.

playboy-story_647-2_101315120915

Плејбој повеќе нема да објавува голи фотографии

Магазинот Плејбој повеќе нема да содржи фотографии на кои се прикажани голи жени, а тоа е новата стратегија на редизајнот на списанието, кое повеќе од половина век нудеше голотија на читателите.

spaceh-1000x500

Женски фризури 2015: во тренд со „вселена“ во вашата коса

Јасно е дека сиво-белите нијанси не се доволно интересни, бидејќи жените почнаа да ја фарбаат косата во сите можни нијанси.

photos-fukushima-exclusion-zone-podniesinski-45

Пост-апокалиптични сцени: Фукушима денес речиси проголтана од природата

Полскиот фотограф Аркадиус Подниесински, замина на патување кон Фукушима со цел да ги документира останките од нуклеарната катастрофа која се случи во 2011 година.

removedgrant-1000x500

Фотограф ги отстранува паметните телефони од своите фотографии за да покаже колку сме опседнати со нив

Го читате ова од вашиот паметен телефон? Се наоѓате на јавно место или некаде со друштво? Можеби дома со семејството?

PicMonkey-C2-1000x500

Детски кукли кои ги слават вистинските легенди

Колку куклите со кои си играме во детството влијаат врз нашиот поглед на посакуваното или убавото, оставаме да утврдат психолошките студии, но дека на децата им е потребен пример кој Continue reading