PicMonk-1000x500

8 работи кои може да ве разбудат подобро од кафе

За повеќето луѓе кои уживаат во пиењето кафе, веројатно нема подобар начин за почеток на денот, меѓутоа постојат и други намирници кои подеднакво добро може да ви помогнат да се Continue reading

wsp22000__880

Минимализам во вистинската смисла на зборот: Најмалото убер-креативно портфолио во светот

Мајкл Лестер е дизајнер и илустратор кој во моментов соработува со повеќе агенции ширум Лондон.

kokosove-kocke-bez-jaja-1442839121-68718

Вкусни кокосови коцки без јајца

Недела. Продавниците не работат, а вам ви се јаде нешто благо? Доколку се наоѓате во ваква ситуација, ви прикажуваме рецепт чии состојки со сигурност ги чувате во кујната.