cover8

Пет знаци дека љубомората ги преминала границите на нормалноста

Понекогаш преголемата љубов и стравот дека ќе ја загубите вашата љубов, може да ве наведе на постапки кои никогаш не сте ни помислиле дека ќе ги направите.

popcorn-9

Неонски светла инспирирани од култните филмови

Тимот на „Popcorn Garage“, се посвети на еден навистин забавен проект кој за кусо време стана вистински вирален хит.

anigif_enhanced-418-1444434017-8

Како се менуваше изгледот на очилата во изминатите 80 години?

Модата се менуваше драстично во изминатото столетие, а ваквите промени не ги заобиколија ниту очилата за вид и за сонце.

PicMonkey Collage(826)

Пикантни пилешки емпанади – мексикански специјалитет за вистински гурмани

Денес ви откриваме рецепт за фантастични пикантни пилешки емпанади – мексикански специјалитет кој вреди да се проба! Потребни состојки: замрзнато лиснато тесто 230г. крем сирење 500г. варено пилешко бело месо Continue reading

PicMonkey-C-1000x500

Кога е подобро да се туширате – наутро или навечер?

Малку луѓе навистина размислуваат за тоа кога е подобро да се тушираат и пред се кон ваквата одлука се водат по чувството дека на пример, не можат да одат во Continue reading