87431047

Најоткачените бради на годинашниот натпревар во Австрија

Неодамна во градот Леогранг во австриските планини се одржа годишен натпревар за најдобри бради и мустаци, каде се претставени најлудите креации.

how_to_use_makeup_brushes(1)

Топ трикови и совети за правилно шминкање

Драги дами, колку пати сте се нашле во недоумица или едноставно не сте поседувале доволно информации и знаења кога станува збор за правилно шминкање? Одлучивме со вас да поделиме топ Continue reading

PicMonkey Collage

24 фотографии кои мажите никогаш нема да ги сфатат

1. Ова. Секој проклет пат. 2. Хоророт: 3. Столицата која се грижеше никогаш да не излезете со сите влакна на косата.   4. Внимателноста кон ноктите за време на овој чин: 5. Маката со стегачот: 6. Иииии Continue reading

small-apartment-Freshome-08

Малечок стилски апартман полн со шарм

Овој сладок апартман кој ви го прикажуваме подолу, е дефиниција за вкус, простор и функционалност, и покрај неговата скромна големина од само 40 метри квадратни.

eye-makeup-remover-pads-3

Направи сам: Влажни марачиња за отстранување на шминка?

Речиси на секоја дама секојдневна рутина и претставува вадењето на шминката после напорниот работен ден.

5eb0ce31d61d8361f4a095c9e3b703c0

Клафути – француско задоволство во вашата кујна

Што е фантастичното во десертот како Клафути? Сите состојки се подготвуваат во еден сад, брзо се пече и толку е разновиден што можете да го приготвите со било кое овошје Continue reading