kostanj-1000x500

10 својства на костените кои докажуваат дека не се сите вкусни нешта во животот нездрави

Кој не сака костени? Но, ако ги сакате само поради нивниот вкус, ќе ги засакате уште повеќе кога ќе сфатите дека вкусот не е единствениот квалитет на костените.

Heart-Mind

Интересни стрипови кои ја покажуваат постојаната борба меѓу срцето и умот

Нашиот ум и нашето срце имаат многу интересна врска, а тоа му е многу познато на Ник Селук, уметникот кој ги создаде овие интересни стрипови.

jennifer-angus-smithsonian-american-artGLGL-1000x500

Уметничко дело направено од 5000 егзотични бубачки

За оние кои секогаш ги фаќа блага паника кога ќе видат голема бубачка тогаш ова нема да им биде ниту симпатично, ниту забавно…

Screenshot_5

Од денеска и Македонија на Google Street View

Почнувајќи од денеска можете виртуелно да го истражувате центарот на Скопје, да шетате низ Битола или да му се восхитувате на Охрид – градот на бисерите со лансирањето на новата Continue reading

0197b242cc35d89e408a71ad8ce5d472

Стаклениот мост во Кина се распука под стапалата на посетителите на висина од 1080 метри

Стаклената патека која се наоѓа на 1080 метри височина и овозможува панорамска прошетка низ планината Хунтаи, во понеделникот се скрши под стапалата на посетителите.

maxresdefault

Видео рецепт: Топено сирење во компир

Постои едно старо, ненапишано правило. Се што изобилува со топено сирење, е неверојатно вкусно, а исклучок не е ниту рецептот кој ви го прикажуваме подолу.