cover31-1000x500

13 фотографии кои докажуваaт како еден „crop“ може целосно да ја смени фотографијата

Фотошоп веројатно е најдобриот начин да ги модификуваме фотографиите, но за оние кои не се вешти во тоа,  и едноставното сечење на фотографиите може да биде ефектно. 

SONY DSC

Со јога против артритис

Истражување спроведено во САД на Универзитетот Џон Хопкинс, покажува дека јогата може да помогне во ублажување на болки предизвикани од артритис.

Ribbon-Building_Architecture_0

Спирална капела која изгледа како да е од друга планета

Сите кои редовно не следите знаете со каква љубов ви ги пренесуваме фасцинантните архитектонски новитети кои постојано го разубавуваат светот.

Screenshot_5

Или вернициве се многу грешни, или попов малку се занесе

Едно видео од Грција кое е поставено на YouTube каналот уште во јануари, дури сега се претвори во вистински вирален хит.

IMG_9500-blog-lenjapita

Омилен есенски рецепт: Мрзeлива пита со јаболки

Ретко кој знае во потполност да го погоди вкусот на познатата Мрзелива пита, па најчесто постојат недостатоци во нејзината ровкост, волуменот на филот, сувоста на долниот дел од тестото итн.