snl hillary clinton bar talk

Како Хилари Клинтон се снаоѓа во улогата на шанкерка?

Во обид да ја прикаже својата „поопуштена страна“ и притоа да го подобри својот рејтинг, поранешниот американски државен секретар и главен фаворит за демократски кандидат за претседател на САД, Хилари Continue reading

agate_easy_door

Спектакуларни скапоцени камења кои наликуваат на прекрасни пејзажи

Овие прекрасни примероци на ахат се познати и како „пејзажен ахат“, а самите фотографии ќе ви покажат и зошто. 

PicMonkey2-1000x500

Идеални тетоважи за искрени љубители на книгите

Во потрага сте по идеална тетоважа, но уште не сте нашле нешто што би било идеално за вас, што би ве претставувало на соодветен начин…Доколку сакате книги и читање тоа Continue reading

MTI4OTk5MDc4MDU4MTQyMzM5

Мобилна куќарка која овозможува удобност каде и да решите да живеете

Овој симпатичен скромен дом, е најмногу необичен поради фактот што можете да го пренесете каде сакате.