alice-wonderland-classical-animation-kathryn-beaumont-19

Како изгледала Алиса од земјата на чудата во реалноста

Малкумина знаат дека Кејтлин Бимонт, актерката која го позајми својот глас за улогите на Алиса во „Алиса во земјата на чудата“ и Венди во „Петар Пан“, всушност беше и модел Continue reading

PicMonkey-Collage678-1000x500

Етиопски племиња го трансформираат ѓубрето во прекрасни украси

Следниот пат кога ќе почнете да зборувате за тоа дека во Африка живеат племиња кои не знаат што значат достигнувањата на цивилизацијата во која и самите живеете, треба да се Continue reading

PicMonkey Collage

Креативни завеси кои ќе и дадат доза хумор на вашата бања

Бањата е единственото место во нашиот дом кое секојдневно го посетуваме и одреден дел од денот поминуваме во него. 

PicMonkey-Collage-1000x500

Дизниевите принцези ја откриваат својата мрачна страна

И бидејќи долгометражните цртани филмови на Дизни не се наменети само за деца, возразните решија да додадат малку мрачен реализам на шарената сценографија на најубавите бајки.

PicMonkey Collage

Нови Сад и Мостар меѓу градовитe кои треба да се посетат во 2016

Славната светска туристичка веб страница Триваго трет пат направи листа на градови според индексот на цената на услуги, а Нови Сад повторно меѓу првите.

Cinnamon-Streusel-Baked-French-Toast-Sticks-12

Слатки пржени лепчиња со цимет и јаворов сируп

Колку пати ви се случило да ви се пријаде нешто благо, а дома немате ништо конкретно со што би можеле да направите десерт? Потребна ви е само фантазија!