Предизвикувачи на стрес и анксиозност кај секој хороскопски знак

Стресот и анксиозноста се најголемите болести во современиот свет и нема личност која барем еднаш не се почувствувала немоќна пред тешкотиите и предизвиците кои ги носи секојдневниот живот.

Top-Bavaria-Castles51-980x613

10 добри причини за да ја посетите Баварија

Постојат бесконечно многу причини за да се посети Германија, а во редовите подолу ви откриваме 10 работи заради кои Баварија е областа која треба да се најде што поскоро на Continue reading

maxresdefault

Деца откриваат дали повеќе сакаат да се среќни или богати

Ова кратко видео ни прикажува неколку деца на различна возраст, од 3 до 11 години, кои совршено одговараат на прашањето дали повеќе би сакале да бидат среќни или пак богати.

maxresdefault

100 најдобри танц-сцени во едно видео

Уште едно видео кое стана вирално на „YouTube“, а не е ни чудо бидејќи во него се вметнати 100 најдобри танцови сцени од филмови, во комбинација со звуците на најголемиот Continue reading

enhanced-29545-1443614131-1

Безглутенски ручек кој вашите деца ќе го обожаваат: Здрави ќофтиња полни зеленчук

Не е така лесно да ги убедите вашите деца да се хранат здраво, бидејќи да бидеме реални, кој ужива во јадењето брокула?