99695_shutterstock-165877946_630x0

Брзи и вкусни: Медалјони со кафе и бадеми

Драги дами и почитувани домаќини, ви прикажуваме еден од оние рецепти кои се навистина едноставни да се направат, а сепак, ќе ви донесат искрени пофалби за покажаните кулинарски вештини.

badboyfriend

Како брзо да препознаете маж со лош карактер?

Може да биде многу тешко да се прочита маж на почетокот на врската, но сепак постојат мали знаци на говор на телото, кои можат да ви помогнат да откриете дали Continue reading

kotatsu-japanese-heating-bed-table-11-1000x500

Котацу: кревет кој никогаш нема да посакате да го напуштите

Јапонците дизајнирале генијална маса која истовремено може да ви служи и како кревет. Дизајнот е познат како котацу маса-кревет. 

Salted-chocolate-pots-with-caramel-sauce-6

Кремаст мус од чоколадо и карамел

Со есента ви донесуваме и сласни рецепти кои се идеални за ова студено време бидејќи ќе ви ја згреат душата, а на вашите непца ќе им подарат вистинска симфонија на Continue reading

maxresdefault

Екстремен лет над Панама од кој ќе ве полазат морници

Додека удобно си седите сместени во вашите комфортни столчиња, погледнете го ова неверојатно видео од кое ќе ви се наежи кожата.

MTM0MDMxNDc3NTQ4NzIyODE5

Старо училиште претворено во удобен дом

„Standard Studio“ во изминатиот период работеше на проект во Амстердам, каде имаше задолжение едно старо училиште да го претвори  во удобен дом.

PicMonkey Collage

Свет без војни: Доколку овие деца го имаа детството што го заслужија

Откако наиде на позитивни критики за претходните серии илустрации „Holy Selfie“, „World Leader“, „Global Police“ и „Just Leaders“, Гандуз Агајев го претставува и неговиот најнов проект пред јавноста насловен „Imagine“.

beddi-12-970x647-c-1000x500-1000x500

Beddi: паметен будилник за паметно будење

Дали сте веќе уморни од класичните будилници? Сакате ли да имате предмет кој ќе ви помогне првиот утрински стрес во вид на будење да не биде премногу хаотичен. Класичните будилници Continue reading

carrot-cake-600[1]

Неодолива торта со моркови за љубопитните гурмани

Иако за нашето поднебје правењето десерти од моркови е се уште некарактеристично, сепак, сигурни сме дека му дадете шанса на овој рецепт, веднаш ќе ве освои: