tumblr_n1eafar49k1t0g20jo1_1280

Како актерите глумат дрогирање

Хероин, марихуана, крек, кокаин и многу други дроги се чести „реквизити“ во филмовите, а „Лице со лузна“, „Лош поручник“, „Гомора“, „Волкот од Волстрит“ и „Трејнспотинг“ само се некои од нив.

PicMonkey Collage

Синди Прадо – Инстаграм убавица со неодоливи облини

Синди Прадо е прекрасна макекенка која обожава да патува и максимално да ужива во својот живот.

nap-desk-studio-nl-greece-8

Биро за да си „дремнете“ на работа

Дали некогаш сте почувствувале силна потреба да „дремнете“ малку на работа? Не сте единствените, а токму затоа и грчката дизајнерска компанија „Studio NL“ дојде до таканаречениот изум „биро за дремнување“.

PicMonkey-Collage8-1000x500

Бидермаер – цвеќето е најдобар пријател на невестата

Традицијата според која невестата носи букет цвеќе кога стапува во брак почива на едноставната симболика според која секој цвет има свое значење а здружени во букет претставуваат вистинска мала амајлија Continue reading

everyday-street-photography-takashi-yasui-japan-1

Фотограф ja доловува неверојатната убавина на секојдневниот живот во Јапонија

Фотографот Такаши Јасуи од Кјото со својот фото-апарат ја доловува неверојатната убавина на секојдневниот живот во Јапонија. 

2012-04-25-taco-cupcakes-586x322

Рецепт: Тако корпички

Очекувате гости? Веројатно сакате да им подготвите нешто многу вкусно, но да не го минете целиот ден во кујна. Ви нудиме одличен рецепт кој нема да ги остави гостите рамнодушни Continue reading