crnobelstan1-540x320

Апартман во црно-бела комбинација во Мексико

Мексиканското дизјанерско студио „Кадавал и Сола-Моралес“ декорираше стан, кој претставува пример како поделбата на просторот може да создаде нов атрактивен изглед на ентериерот.

dead-friends

Доколку „Пријатели“ беше хорор серија

Многумина ќе се согласат дека култната серија „Пријатели“ е едно од најдуховитите филмски остварувања кои некогаш биле направени.

facebook360step-540x320

Фејсбук со новитет за своите корисници

Социјалната мрежа „Фејсбук“ постојано работи на нови опции и можности за корисниците, а последна новина е репродукцијата на видео снимки од 360 степени.

MG_5474

Нови практични начини да ја искористите четкичката од старата маскара

Сигурни сме дека во вашиот несесер имате маскара која е при крај или која е сосема исушена.

Some-Of-The-Most-Original-Tattoos-Youre-Ever-Likely-To-See

Оригинална колекција тетоважи инспирирани од кубизмот

Под влијание на стилот на Густав Климт и Пикасо од периодот на кубизмот, германскиот „tattoo“-уметник Петар Ауриш стана познато име во просперитетната „tattoo“ индустрија во Берлин.

fabrice-monteiro-the-prophecy-senegal-designboom-06GL-1000x500

Фабрис Монтеиро: Фустани кои предупредуваат на загаденоста на животната средина

Откако дознал дека на африканскиот брег му се заканува затрупување со ѓубре, фотографот Фабрис Монтеиро заедно со костимографката Дулси и организацијата „Ecofund“ направи соработка чија цел е да го привлече Continue reading