stonehenge-409933

10 малку познати факти за најпознатите туристички дестинации

Дестинациите за кои се посветени редовите подолу со сигурност досега многупати го примамиле вашето внимание со нивната уникатост и необичност.

1072-416-Caring-for-your-kids

Дневни рутини кои се важни за вашето дете

Дневните потреби на бебињата не би требало да бидат комплицирани, а родителите треба да бидат доследни, смирени и да практикуват секојдневни рутини за да функционира се во најдобар ред.

rescued-dog-train-tractor-stray-eugene-bostick-6

80-годишен пензионер изгради мини-воз за кучиња

Еуген Бостик, 80-годишен старец од Форт Ворт, Тексас, го посветил своето слободно време со цел да создаде нешто со што ќе ги израдува локалните кучиња скитници.

17-Enchanted-DIY-Autumn-Decorations-to-Fall-For-This-Season

18 есенски декорации кои ке внесат магија во вашиот дом

Есента е тука, заедно со илјадници бои и монгу елементи за удобност и топлина подготвени да се сместат околу нас во едноставни „направи сам“ есенски украси.

cayenne-pepper-and-lemon-drink

Чудотворен напиток кој ги топи масните наслаги

Напитокот кој ви го претставуваме денес е малку поекстремен и бара поиздржлив желудник, но затоа прави чуда кога станува збор за вишокот килограми!