Pablo-Escobar-GQ-30Jul15_getty_b_813x494-1000x500

8 неверојатни работи кои не сте ги знаеле за Пабло Ескобар

Дури и ако многу ве интересира темата за најпознатиот нарко бос шансите дека сте дознале нешто повеќе за него се многу мали.

church-conversion-by-linc-thelen-scrafano-photo-by-jim-tschetter-1

Мајсторско трансформирање на црква во семеен дом

„Linc Thelen Design“ и „Scrafano Architects“ неодамна го завршија нивниот заеднички проект во кој целта беше да се претвори една стара црква во Чикаго во модерен и луксузен дом.

wanderer-by-tiina-tormanen-2

Студените предели на Арктикот и поларната светлина

Финската фотографка Тина Торманен, неодамна се впушти во авантура, истражувајќи ги студените предели на Лапонја, длабоко во северниот дел на Финска.

naopaki

Превртени ананас колачиња

Ананасот е најосвежително овошје во кое можеме да уживаме во различни облици – од свежо до конзервирано, во облик на смуди или шејк, но и како состојка на вкусни колачиња.