4d6d

Како најбрзо да го исчистите организмот од никотин?

Сите пушачи, но и оние кои неодамна ги оставиле цигарите треба што поскоро во своето мени да вклучат производи кои помагаат побрзо да се исфрли од организмот долгогодишниот наталожен никотин.

PicMonkey Collage

Како карактерите од „Принцот од Бел Ер“ би изгледале во денешницата?

Уметникот Леланд Фостер е очиглегно огромен фан на култната серија „Принцот од Бел Ер“.

2uig41u

Фантастична компилација од семплови во песните на Кание Вест

Во ова генијално видео кое ви го прикажуваме подолу, издвоени се сите песни чии мелодии Кание Вест одлучи да ги вметне во неговиот албум „My Beautiful Dark Twisted Fantasy“.

jules7

Плишани здолништа – есенски тренд кој ќе го обожавате

Веројатно веќе ви е јасно дека модата која ги одбележа 70-тите години од минатиот век повторно се враќа на модната сцена.

87195291

Ноќ на рекорди на годинашните доделувања на Еми наградите

На синоќешното доделување на 67. Еми награди убедливо триумфираше серијата „Game of Thrones“ која оваа година освои дури 12 награди и со тоа го сруши рекордот кој досега го држеше Continue reading

the-klementinum-national-library-czech-republic-6-1000x500

Најубавата библиотека на светот

Прекрасната библиотека во барок стил чиј ентериер можете да го погледнете во нашата галерија се наоѓа во Прага и се вика Клементинум.