600-01593704
© Masterfile
Model Release: Yes
Property Release: No
Model Release
Portrait of Woman

Овие седум работи вистинските дами ги прават поинаку

Сите во животот имаме барем еден пример на самосвесна, силна жена, без разлика дали станува збор за пријател или член на семејството.

unwanted-facial-hair-removal-tips(1)

Безболно отстранување на влакната од лицето во домашни услови – 3 методи

Доколку сте една од оние среќнички кои имаат светли и неприметливи влакненца на лицето, тогаш сигурно не ги разбирате маките на потемните припаднички на понежниот пол кои водат секојдневна борба Continue reading

bride-photographer-wedding-own-liisa-luts-1

Кога невестата ќе одлучи да е фотограф на сопствената свадба

Фотографката од Талин, Лиса Лутс, и нејзиниот сопруг, одлучија да направат нешто невообичаено за нивната свадбена прослава која се одржи на 28-ми август годинава.

shutterstock_204592312

Нова опција на Facebook која на повеќето ќе ви се допадне

Во денешно време речиси и да нема некој кој нема сопствен профил нa Facebook. Во најмала рака, дури и исклучоците кои се спротиставуваат на овој тренд, знаат на кој принцип Continue reading

Girl-with-bazooka-GQ-16Sep15_b_813x494-1000x500

Опасни дами од латиноамериканските нарко картели на Инстаграм

Еден од показателите на големото беззаконие кое владее во некои земји од Јужна Америка се и Инстаграм профилите на одредени членови на големите нарко картели кои редовно поставуваат фотографии од Continue reading

abdonedasylums-0-900x600

Напуштена психијатриска установа во Италија

Фотографот Томас Вандиш, од Carter News, при посетата на Италија посети неколку напуштени психијатриски установи, чија морбидност го инспирираше да направи необична серија фотографии.