Rolling-Stones

Кит Ричардс најави нов албум на „Ролинг стоунс“

По турнејата низ Јужна Америка следната година, членовите на групата „Ролинг стоунс“ дефинитивно имаат план да влезат во студио и да снимат нов албум, најави гитаристот на бендот Кит Ричардс.

Googleinfotamentcvr.jpg

Автомобилските гиганти му порачаа на Google: „Забави го темпото“

Развојот на денешните автомобили е речиси невозможен без употреба на врвен софтвер и модерна технологија, кои се’ повеќе имаат тенденција од автомобилите да направат „паметни телефони на тркала“. 

britishair-0 (1)

Како изгледаат седиштата од прва класа на „British Airways“

Авионската компанија „British Airways“ ја предаде својата доверба на дизајското студио Forpeople, кое доби за задача да го креира изгледот на седиштата од прва класа за Boeing 787-9 Dreamliner.

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-9

Вистината зад Инстаграм фотографиите

Секој ден илјадници луѓе на своите Инстаграм профили поставуваат фотографии, кои реално ниту најмалку не го отсликуваат нивното секојдневие или моментална ситуација.

101-dalmatians-engagement-photos-tony-collier-corinne-jones-22GLGL-1000x500

Веридба како од бајките

Љубителите на долгометражни цртани филмови уживаат во репризите на познатите Дизниеви цртани, а на некои од нив дури ни репризите не им се доволни.

PicMonkey Collage(322)

4 трикови за подобро и побрзо правење плетенки

На сите ни се има случено да се одлучиме да сплетеме плетенка, да се наоружаме со трпение, да ја сплетеме, расплетеме, повторно да ја сплетеме, па се да се искомплицира Continue reading

Mick-JaggerGLGL-1000x500

Фулвио Обрегон: Познатите некогаш и сега

Колумбискиот уметник Фулбио Обрегон е познат и под името Фулалео, а неговите карикатури на фудбалери беа своевремен хит на интернет.