This-Guy-Photobombs-Strange-Stock-Images-In-Ridiculous-Ways_w0ntsqE

Метју Весово – кралот на фото-бомбите

Метју Весово е еден од многуте луѓе на кои им е смачено од оние извештачени фотографии кои секојдневно ги гледаме по списанијата, интернет магазините и маркетинг кампањите

julien-nonnon-urban-safari-hipster-animals-paris-designboom-100GLGL-1000x500

Диви животни низ улиците на Париз

Од почетокот на септември сите жители на Париз, откако ќе се стемни може да уживаат во необични глетки низ улиците на својот град, а кога велиме необични навистина и го Continue reading

1406583148025_wps_4_A_stock_photo_of_a_woman_

Три најсилни природни антибиотици за кои не ви треба рецепт

Плодовите од природата од памтивек се користеле за чување на здравјето и лечење на разни болести, а многу лекови на модерната медицина се темелат токму на корените, лисјата, цветовите, плодовите Continue reading

creative-bookshelf-design-ideas-42__700

Креативни полици за книги кои ќе го разубават секој дом

И покрај популаризацијата на таканаречените e-книги, сепак, листањето на страниците на литературното дело во книжна форма е магично искуство кое многу луѓе не би го замениле за ниту една модерна Continue reading

wwatch-1-900x598

Минималистички дрвени часовници ја носат иднината со себе

Се чини како некој во јапонската компанија Tokyoflash, да одлучил дека 2015 година е време за револуционерен нов дизајн на класичните часовници.

coconut-cacao-blocls

Вкусни коцки со суво грозје и кокос

Сувото грозје секогаш не асоцира на зимските празници и миризливите Божиќни колачиња. Од друга страна кокосот пак секогаш потсетува на лето, море, плажа…Замислете го спојот на овие вкусови