burning-man-festival-adults-babies-love-aleksandr-milov-ukraine-3

Моќна скулптура која го прикажува заробеното дете во нас

Оваа година беа прикажани илјадници прекрасни скулптури на фестивалот „Burning Man“ во Невада, но, една особено ги освои срцата на луѓето, а беше едноставно насловена „Љубов“.

justin-timberlake-jimmy-fallon

Џими Фалон и Џастин Тимберлејк со шестиот дел на историја на рапот

Кога пејачот и глумец Џастин Тимберлејк ја посетува емисијата на својот пријател, комичарот Џими Фалон можеме да претпоставиме што следува – момци во одела кои не водат низ историјата на Continue reading

cover-3-1000x500

Прекрасните подови во Париз – нов начин да го искусите градот на светлината

Велат дека кога шетаме низ улиците на Париз не треба да заборавиме да гледаме горе за да ја впиеме целата убавина на архитектонските ремек-дела.

140306122410-medical-marijuana-horizontal-large-gallery

Канабисот ги уништува канцерогените клетки

На дебатите околу тоа колку е оправдана употребата на канабис во медицински цели крај им стави американска организација за истражување на тумори, која потврди дека канабисот ги уништува канцерогените клетки.

giant-twix-no-bake

Тwix торта од три состојки – без печење

Речиси и да нема некој кој не го обожава вкусот на попуарните Twix чоколатца. доколку сакате да си го подготвите овој неодолив рецепт во домашни услови, погледнете го видеото подолу.