p19iu427pe1uu1fe8109i11n91kd8n

Најдобри модели на јакни за претстојната есенска сезона

Сигурни сме дека веќе ви здодеа летната гардероба, дека веќе немате идеи што да носите и дека едвај ја чекате есента која ќе донесе некои сосема нови парчиња облека.

A-Look-At-The-Items-Refugees-Packed-As-They-Fled-To-Safety

Што носат бегалците со себе во новиот живот

Ако одеднаш се најдете во вкрстен оган во насилна воена зона и мора избегате за да си го спасите животот, кои предмети ќе ги спакувате со вас?

fa92f48cb4c6b1988fd01124b4ed1cab

10 идеи за како да го дочекате студенилото подготвени

Полека но сигурно ја чувствуваме промената на температурите, која во изминатите неколку денови драстично се намали, и ни донесе и ветер, дожд и студенило.

PicMonkey-Collage2-1000x500

Боенка која позитивно влијае на вашето расположение

Имате впечаток дека како деца бевте среќни и безгрижни, дека тогаш ништо не можело да ве вознемири и дека знаевте како да се насмеете и во тешки моменти.

ION-Bike_TeeLS-Helium_Bikeshort-Avic_RobJ_bySebastianDoerk-750x400

Велосипеди и дива природа: Убавините на Бали

Магичниот остров Бали, секојдневно мами илјадници туристи багодарение на необичната природа и егзотичните пејзажи.

pancerota

Крцкави калцоне пици со спанаќ и сирење

Италија е земја која ни подари прекрасни специјалитети, како пици, паста, панцероти итн… Сите овие врвни вкусови, нудат широка палета на различни варијации.