lutke

Овие дечиња изгледаат исто како своите кукли

Некако е очекувано вашето дете да личи на вас или вашиот партнер или пак на некој друг член на поширокото семејство, но навистина е урнебесно кога ќе откриете дека личи Continue reading

PicMonkey Collage

24 генијални лулашки во домот кои ќе го разбудат детето во вас

Ако сте во потрага по забавни елементи во вашиот дом декор и сакате да ги вклучите вашите омилени активности од игралиштето, овие 24 интересни лулашки ќе бидат совршен избор за вас.

Jos-od-1936GLGL-1000x500

Најголемата парада на цвеќето во светот инспирирана од Ван Гог

Годинашниот „Bloemencorso Zundert“ или Фестивал на цвеќето во Зундерт е позната манифестација која се одржува секој септември во родниот град на познатиот сликар Винсент Ван Гог.

Blackberry_Curve_9320

Пристигнува новиот Блекбери со поинаква тастатура

Компанијата „Блекбери“ претстави нов смартфон што работи на Гугл Андроид оперативен систем и Кверту тастатура, како дел од планот за враќање на глобалните пазари.

maxresdefault

Брза фризура за долга или средна коса

Доколку имате долга коса со средна должина, погледнете го видеото кое прикажува крајно едноставна, а така ефективна фризура за моментите кога сакате да ја отстраните вашата коса од челото.

DSC_2043

Убави за око и душа: Пралине чоколатца!

Сакате да подготвите нешто слатко, што притоа изгледа и неодоливо вкусно? Погледнете го рецептот подолу, и израдувајте ги најблиските со пралине чоколатца.