baby-panda-basket-yaan-debut-appearanc (3)

10 новородени панди кои изгледаат неодоливо

10 панди беа родени оваа година во Центарот за хранење и развој на панди бебиња „Ya’an Bifengxia“, а овој петок тие за прв пат и беа и претставени на јавноста.

hgvzujczxrc

Како најлесно да ги направите: Гламурозни бранови кои ќе ве претворат во холивудска убавица

Ретро трендовите од минатиот век постојано се враќаат во мода, а исклучок не се ниту фризурите.

Nordstrom-recipes-white-chocolate-berry-mo

Кремаст мус од бело чоколадо

Има ли нешто подобро од кремаст, чоколаден десерт кој лесно се подготвува? Ви го претставуваме рецептот за бел мус, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

Happy tourist sightseeing city with map

Градови во кои ќе се чувствувате како дома

Познатиот магаин „Conde Nast Traveler“ спроведе анкета меѓу своите читатели за тоа кои градови кои ги посетиле до сега им оставиле „најпријателски“ впечаток.

3060fbc81d5e8405791a5dee063c1c3b

Фото на денот: Водопадот Стирлинг

Прекрасниот водопад Стирлинг, со висина од 155 метри кој се наоѓа во Нов Зеланд. Влијанието на водопадот е толку силно така што кога водата ќе падне таа создава спектакуларни линии. Continue reading

picmonkey-collage28-1000x500

Критички илустрации кои ја откриваат тажната вистина за современиот свет

Уметност не се само прекрасни пејзажи и магични портрети на луѓе – таа може да дејствува и како катализатор за промени.

PicMonkey Collage

10 села во Македонија кои го одземаат здивот (Втор дел)

Македонија ги поседува сите услови за успешен селски туризам. Ви ветивме продолжение на статијата „10-те најубави села во Македонија“, а сега и го исполнуваме.