24-Images-That-Will-Make-You-Scream-What-The-F--K

20 необјасниви фотографии на интернет (2 дел)

Ако ги видовте првите 25 најнеобјасниви фотографии на интернет  тогаш сте запознаени со длабочината на необичноста во која може да западне човештвото.

Refreshing sangria (punch) with fruits,Closeup.

Чудотворен напиток за слабеење – брусница, лимон, портокал

Високите температури ни ја будат жедта, па во летниот период внесуваме многу повеќе течности во организмот.

pool-swimming-summer-mexico_91605_990x742

Фото на денот: Уживање на сонцето

Сликано со филмска камера, фотографот Томас Шер успешно го доловил моментот во кој гостите во еден хотел во Акапулко, Мексико, се разладуваат уживајќи во базенот. Continue reading

waterscape-modular-floating-17535

„Waterscape“ – ново име за луксуз на вода

Креирана за сите оние кои живеат или сакаат да поминуваат време покрај вода, „Waterscape“ платформата нуди неверојатно многу можности, а нејзиниот едноставен дизајн дефинитивно привлекува внимание.

21-DIY-Ring-Boxes-That-Will-Beautify-and-A

20 рачно направени кутивчиња на прстени кои ги надминуваат сите очекувања

Просидба? Годишнина? Празник? Специјален момент? Постојат милион причини за некому да му подарите нешто, а најубаво е тогаш кога воопшто и нема никаква посебна причина.

baby-panda-basket-yaan-debut-appearanc (3)

10 новородени панди кои изгледаат неодоливо

10 панди беа родени оваа година во Центарот за хранење и развој на панди бебиња „Ya’an Bifengxia“, а овој петок тие за прв пат и беа и претставени на јавноста.

hgvzujczxrc

Како најлесно да ги направите: Гламурозни бранови кои ќе ве претворат во холивудска убавица

Ретро трендовите од минатиот век постојано се враќаат во мода, а исклучок не се ниту фризурите.

Nordstrom-recipes-white-chocolate-berry-mo

Кремаст мус од бело чоколадо

Има ли нешто подобро од кремаст, чоколаден десерт кој лесно се подготвува? Ви го претставуваме рецептот за бел мус, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.