Untitled-28-650x325

Чоколаден италијански колач кој ќе ви ги задоволи сите сетила

По ручекот секому добро му доаѓа да изеде нешто благо. Зошто тоа да не биде чоколаден италијански колач? За неговата подготовка не ви се потребни многу време, но и пари.

The-Old-Stone-Bridge-Skopje_art (1)

Фото на денот: Магла над Камени Мост

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/08/The-Old-Stone-Bridge-Skopje_art-1.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

Thouse-4-900x601

Минималистичка грчка куќа нуди незаборавен поглед кон Кефалонија

Бриселскиот архитект, Оливер Двек, изгради необична бела куќа во планините на егзотичниот грчки остров Кефалонија.

Classic-Cuban-scene.-Image-by-Jaume-Escofet-CC-BY-2.0

Зошто никој не ги сака кубанските „олдтајмери“?

Општо е познато дека добар дел од кубанската „флота“ се состои од американски автомобили од 40-тите и 50-тите години на минатиот век.

Kodaikanal_Won_t_

Индиска раперка со преработка на „Anaconda“ се бори за промени

Голема е веројатноста никогаш досега да не сте го виделе нејзиното лице, ниту пак да сте го слушнале нејзиното име.

tumblr_m0gb02ccpD1qaqdt0o1_1280(1)

Сочно чоколадно задоволство

Веќе ни е јасно како ден дека освен вкусот, на модерните жени еден од клучните фактори за да подготват некој рецепт дома е и неговата брзина и едноставност.