glass-beach-mackerricher-park-fort-bragg-california-1-700x325

Нурнете во уникатната стаклена плажа во Калифорнија

Во градскиот парк МекКеричер, во градот Форт Браг, Калифорнија, се наоѓа плажа која е буквално преплавена од стаклени парчиња.

DeltaPlaneTwitter_650

Безбедно слетан оштетен авион кој претрпел удар од гром

Авион на американската компанија „Delta Airlines“ на летот од Бостон за Солт Лејк Сити морал принудно да слета во Денвер во петокот, откако упаднал во големо невреме што толку го оштетило Continue reading

PicMonkey Collage

18 работи кои ќе го претворат вашиот дом во супер кул место за живеење

Доколку располагате со сериозна сума на пари, и се наоѓате во период на уредување на домот, тогаш овие предмети прикажани во галеријата подолу со сигурност ќе му дадат „кул фактор“ Continue reading