Signature:e8c30c378b9173dce2f0c30372f55cf8942afcfa6e93c853c1d737b908f8625e

8 знаци кои покажуваат дека сте очајни за врска

За жал, некои девојки не можат да се замислат да останат сами без партнер. Тие очајнички сакаат да бидат во врска и не размислуваат за тоа колку може да бидат Continue reading

trash-pile-cambodia_91290_990x742

Фото на денот: Прозорец кон сиромаштијата

Дете кое работи на купиштата отпад во Камбоџа. Токсичниот чад од запаленото ѓубре создава меланхолична атмосфера, а целиот труд и мака на луѓето кои работат тука се наплаќа по едвај еден долар дневно. Continue reading

01bonsai.ngsversion.57237d9001fda85414c2b3767c2688c0.adapt.1190.1

Ова бонсаи дрво го преживеа бомбардирањето на Хирошима, но неговата приказна беше заборавена

Бонсаи дрво старо стотици години, кое го преживеало бомбардирањето на Хирошима, стана вистински вирален хит овие денови.

saunanorway-1-900x598

Најголемата сауна во светот изгледа вака

Ви ја прикажуваме најголемата јавна сауна во светот. Лоцирана на мало островче во арктичкиот круг, сауната Агора има капацитет да угости и до 100 посетители одеднаш.

pom-pom-dress

Направете си сами точкасто фустанче

Доколку ние се прашуваме, точките се секогаш во мода! Токму затоа, во денешниот „направи сам/а“ текст ви прикажуваме како да ги претворите здодевните еднобојни фустани во уникатно шарено парче облека.

yDAIKPE

Кога кучето ќе научи да вика мама побрзо од бебе

Овие родители се обидуваа да го научат нивниот син да вика „мама“, меѓутоа, нивното куче реши да ја искористи оваа прилика и да се бори за залак како награда.