a_butterfly_feeding_on_the_tears_of_a_turtle_in_ecuador

Фото на денот: Пеперутка пие солза од очите на една желка

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/08/a_butterfly_feeding_on_the_tears_of_a_turtle_in_ecuador.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Пиењето на солзите на одредени животни од страна на пеперутките е познат феномен познат под името „lachryphagy“. Continue reading

maxresdefault

Како да го претворите вашиот смартфон во 3Д холограм проектор

Овој „направи сам“ проект кој ви го прикажуваме денеска, ќе го претвори вашиот смартфон во 3Д холограм проектор.

20090714_Mavrovo_panoramic_summer

Овој викенд Маврово ве кани на бесплатна рекреација и забава

Во петок, сабота и недела (07; 08; и 09. август ) во Маврово ќе се оддржи 3-от Еко Грин Маврово Викенд (Eco Green Mavrovo Weekend).

picmonkey-collage5-1000x500

Адидас со колекција посветена на „Војна на ѕвездите“

Во чест на седмиот дел од најпознатата научнофантастична сага во светот, брендот Адидас ја претстави колекцијата на патики инспирирана од „Војна на ѕвездите“.