Screenshot_6

Што да правите кога ќе заборавите да ставите дезодоранс?

Само што се сетивте дека утрово заборавивте да ставите дезодоранс. Но, вие сте на работа и имате состанок за кратко во соба која со 50 степени. Самата помисла на тоа веќе прави Continue reading

lexus-hoverboard@2x

Летечкиот скејтборд на „Lexus“ во акција

Пред извесен период „Lexus“ го најави нивниот план за летечки скејтборди, а вчера беше објавено и првото официјално видео во кое се гледа како изгледа возењето со него.

PicMonkey Collage

Аманда Ли-Пејџ – хавајска убавица со егзотичен изглед

Доколку сте љубители на плажи, бикини и згодни девојки, Инстаграм профилот на Аманда Ли-Пејџ е нешто што дефинитивно треба да го „заследите“.

SprinkleBakes Amaretto Crepe Cake 11

Чоколадна торта со палачинки која секој може да ја направи

Според читаноста, најомилени торти на нашите читатели се оние кои се подготвуваат лесно и брзо, и не бараат некакви посебни вештини или состојки.