Young couple drink coffee at italian café

Детали кои мажите ги забележуваат кај жените во првите пет минути

Мажите се визуелни типови и прво што ќе забележат е изгледот на жената. Но, не е тоа се што забележуваат и што е многу важно при донесувањето на одлука дали Continue reading

pena-tetovo

„Поплава“ – низ призмата на еден тетовец

„Некаде после полноќ, ме разбуди остро ѕвонење на вратата. Татко ми веќе беше спремен, облечен во униформата на територијалната одбрана и замина во ноќта…

11012033_771094876379103_1038195052665982136_n

„Леобо“ – луксузна магија во африканската дивина

Лоцирано во јужноафриканскиот регион Ватерберг, „Леобо“ е се освен обично одморалиште.

maxresdefault

50 години венчални фризури во две минути

Трендовите за убавина постојано се менуваат. Старите си заминуваат, доаѓаат нови, па она што било актуелно минатата година уште веднаш паѓа во заборав.

self-tan (1)

Направете си домашен лосион за самопотемнување од природни состојки

Велат дека „секој човек има различен вкус“, меѓутоа, ретко кој не би се согласил дека потемнетиот тен во летните денови изгледа попримамливо отколку белата, светла кожа.

b4539e0e14104767af014de0b80f15bd

Фото на денот: Поле со лаванда

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/08/b4539e0e14104767af014de0b80f15bd.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

Clothespin-Succulent-Planter-3

10 креативни начини да ги искористите штипките

Штипките можеби првенствено се за закачување облека, но можностите за нивна употреба во домаќинството навистина се повеќекратни.

robbie-maddison-pipe-dream-fb

Овој Австралијанец со мотор сурфа низ морските бранови

Роби Медисон, австралијански каскадер познат по своите неверојатни изведби неодамна се надмина себеси.