6-How-to-stretch-jeans-31-Clothing-Tips-Every-Girl-Should-Know-stretching-jeans

Како да ги раширите претесните фармерки – трик

Признајте  – и вам ви се случило да качите неколку килограми и поради тоа да не можете да се вовлечете во вашите омилени фармерки.

maldiiivi-res-raj-03

Рајот на земјата постои и се наоѓа на Малдивите

Кога луѓето ќе бидат запрашани за дестинацијата од соништата, неретко одговорот е Малдивите, па само еден поглед кон фотографиите од овој остров е доволен да се сфати зошто е тоа Continue reading

24-Images-That-Will-Make-You-Scream-What-The-F--K

20 необјасниви фотографии на интернет (2 дел)

Ако ги видовте првите 25 најнеобјасниви фотографии на интернет  тогаш сте запознаени со длабочината на необичноста во која може да западне човештвото.

Refreshing sangria (punch) with fruits,Closeup.

Чудотворен напиток за слабеење – брусница, лимон, портокал

Високите температури ни ја будат жедта, па во летниот период внесуваме многу повеќе течности во организмот.

pool-swimming-summer-mexico_91605_990x742

Фото на денот: Уживање на сонцето

Сликано со филмска камера, фотографот Томас Шер успешно го доловил моментот во кој гостите во еден хотел во Акапулко, Мексико, се разладуваат уживајќи во базенот. Continue reading

waterscape-modular-floating-17535

„Waterscape“ – ново име за луксуз на вода

Креирана за сите оние кои живеат или сакаат да поминуваат време покрај вода, „Waterscape“ платформата нуди неверојатно многу можности, а нејзиниот едноставен дизајн дефинитивно привлекува внимание.

21-DIY-Ring-Boxes-That-Will-Beautify-and-A

20 рачно направени кутивчиња на прстени кои ги надминуваат сите очекувања

Просидба? Годишнина? Празник? Специјален момент? Постојат милион причини за некому да му подарите нешто, а најубаво е тогаш кога воопшто и нема никаква посебна причина.