PicMonkey Collage

Пријателски настроени верверички кои сакаат да се дотеруваат

Мери Крупа стана позната меѓу нејзините пријатели и познаници како „преговарачка со верверичките“.

Must-Haves-For-Your-Beach-Bags

7 работи кои морате да ги понесете во вашата торба за плажа

Нема ништо полошо од тоа да појдете на убава песочна плажа, и да сфатите дека сте заборавиле да понесете со вас некоја клучна работа како пешкир или пак крема за Continue reading

Man holding bouquet of flowers and knocking on door

15 маки кои ги имаат оние кои се почуствителни во врската

Вашиот партнер често пати ви вели дека претерувате, но вие не го делите неговото мислење:

PicMonkey Collage

20 Нинтендо игри што ви гo разубавија детството

Сите оние кои беа родени кон крајот на 80-те и почетокот на 90-те години, се најдоа во „шпицот“ на започнувањето на една нова дигитална ера, во која видео игрите станаа Continue reading

18-Things-People-Who-Love-To-Sleep-Truly-Understand10__880

Забавни илустрации наменети само за најголемите спанковци

Ако ја обожавате глетката на вашиот кревет и перниците, ако можете да заспиете секаде и во секое време, ако спиењето го сметате за хоби и ако се радувате на викендите Continue reading

rustic-cabins-by-dan-pauly-6

Магични мали кабини кои изгледаат како од анимиран филм

Ден Паули е четврта генерација од неговото семејство кое децении наназад преработува дрво, а најмногу се познати по нивните уникатни рустични кабини изработени од рециклирани дрвја.

????????????????????????????????????

Цитрон и мед – чудотворен напиток за топење на килограмите

Денес ви претставуваме чудотворен напиток кој ќе ви помогне побрзо да ги согорите калориите, а се приготвува за буквално 2 минути!

Screenshot_14

Кога Том Круз и Џими Фалон имаат дуел во „пеење“

Гледачите на „The Tonight Show“ во последното издание на емисијата имаа можност да го погледнат неверојатниот музички дуел меѓу познатиот актер Том Круз и водителот Џими Фалон.

torticaal1(1)

Чоколадна торта со бадеми без брашно

Понекогаш вистинските животни радости се наоѓаат во малите нешта, а некогаш е доволно само да направите еден кремаст десерт и да ги израдувате луѓето околу вас.