PicMonkey Collage

20 Нинтендо игри што ви гo разубавија детството

Сите оние кои беа родени кон крајот на 80-те и почетокот на 90-те години, се најдоа во „шпицот“ на започнувањето на една нова дигитална ера, во која видео игрите станаа Continue reading

18-Things-People-Who-Love-To-Sleep-Truly-Understand10__880

Забавни илустрации наменети само за најголемите спанковци

Ако ја обожавате глетката на вашиот кревет и перниците, ако можете да заспиете секаде и во секое време, ако спиењето го сметате за хоби и ако се радувате на викендите Continue reading

rustic-cabins-by-dan-pauly-6

Магични мали кабини кои изгледаат како од анимиран филм

Ден Паули е четврта генерација од неговото семејство кое децении наназад преработува дрво, а најмногу се познати по нивните уникатни рустични кабини изработени од рециклирани дрвја.

????????????????????????????????????

Цитрон и мед – чудотворен напиток за топење на килограмите

Денес ви претставуваме чудотворен напиток кој ќе ви помогне побрзо да ги согорите калориите, а се приготвува за буквално 2 минути!

Screenshot_14

Кога Том Круз и Џими Фалон имаат дуел во „пеење“

Гледачите на „The Tonight Show“ во последното издание на емисијата имаа можност да го погледнат неверојатниот музички дуел меѓу познатиот актер Том Круз и водителот Џими Фалон.

torticaal1(1)

Чоколадна торта со бадеми без брашно

Понекогаш вистинските животни радости се наоѓаат во малите нешта, а некогаш е доволно само да направите еден кремаст десерт и да ги израдувате луѓето околу вас.

500187-600x316

Како правилно да ја заврзете вратоврската за 10 секунди?

Доколку и вие спаѓате во онаа група на луѓе која мачи мака со врзувањето на вратоврската, тогаш најновото видео од познатиот YouTube корисник „Crazy Russian Hacker“ дефинитивно ќе ви се Continue reading