d07b18baf735017b8b65ffba6cc494ed

Фото на денот: Спокојство

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/d07b18baf735017b8b65ffba6cc494ed.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

iridocyclitis-15

20 работи без кои не можеа момчињата кои растеа во 90-те

„Power Rangers“, „Wayne’s World“, „Принцот од Бел-Ер“, Бивис и Батхед и мнооогу други. Се чувствувате носталгично? Разбираме.

Provactive-Images-Highlight-Societys-Addiction-To-Material-Wealth

Провокативни фотографии кои ја истакнуваат зависноста на општеството од материјално богатство

За соработката со списанието „Fashion Gone Rogue“, познатиот моден фотограф Данил Головкин одбра да се оддалечи од конвенционалниот тип на модна фотографија.

lijrthepithb g4y5

Направете прекрасни свеќници со помош на вински шишиња

Доколку имате градина или пак сакате летните ноќи да ги минете на терасата, тогаш ви е потребно и некое благо осветлување кое нема да привлекува комарци.

sutlijas-sa-cokoladom2

Сутлијаш со чоколадо

Постои ли некој кој не сака сутлијаш? Но дури и ако се најде таква личност веруваме дека ќе се премисли откако ќе го проба овој рецепт за сутлијаш со чоколадо.