tasselearrings02

Направи сам: Ресести бохо обетки

Сигурни сме дека сте забележале до сега дека обетките со реси во бохо стил се претворија во витински хит. Доколку се уште не поседувате вакви, време е да го промените Continue reading

5e384cf56fe1cef9a1aaaa6b2965a4cb

Фото на денот: На безбедно

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/5e384cf56fe1cef9a1aaaa6b2965a4cb.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

PicMonkey Collage

15 работи што сите Македонци ги имаат во нивниот дом

Без разлика на тоа каде ќе прошетате, што сè ќе видите, научите, искусите и доживеете, Македонецот во вас нема никогаш да ги искорени навиките кои ги научил во својата татковина.

Youll-Laugh-When-You-See-This-1979-Victorias-Secret-Lingerie-Catalogue

Каталог на „Victoria’s Secret“ од 1979 година е вистински доказ за променетите стандарди за убавина

„Victoria’s Secret“ – име кое претставува синоним за секси (и често пати скапа) долна облека која ја носат неверојатно прекрасни модели се чини како релативно млада компанија – но всушност Continue reading

2014y04m07d_175223671

Јапонски суфле-чизкејк од три состојки

Дали сакате да подготвите лесен десерт кој е толку вкусен, што ќе бидете горди на себеси што сте го направиле? Јапонскиот суфле чизкејк е вистинската работа за вас.