130418134018-kepler-62-system-horizontal-large-gallery

Пронајдена е планета слична на Земјата

Научниците на НАСА денес попладне објавија дека откриле планета слична на Земјата нарекувајќи ја „поголемиот и постар роднина“, јавуваат светските медиуми.

PicMonkey Collage

„Американска убавина“ на која не сме навикнати

Фотографот од Сан Франциско, Кери Фрут, одлучи со неговата последна серија фотографии да ги промени стереотипите поврзани со поимот „Американска убавина“.

51af2869e9960d1974b8d3b12cdbf483

Фото на денот: Магично Плитвице

Со своите совршени водопади, богата џунгла и лагуни со кристално чиста вода, изгледа како да е дел од нечија фантазија, но, спектакуларното место навистина постои и тоа е дел од Националниот Парк на Плитвице Езерата во Лика, Хрватска. Continue reading

man-takes-romantic-engagement-photos-with-a-burrito-david-sikorsky-kristina-bakrevski-san-francisco-81-1000x500

Кога ве иритираат романтичните фотографии на вашите пријатели

Новинарот од Сан Франциско, Дејвид Сикорски, сфати дека не може повеќе да гледа фотографии од веридби, свадби и преслатки бебиња со кои е преполнет неговиот „newsfeed“ на „Facebook“.

picmonkey-collage19-1000x500-1000x500

Freakshow milkshake: Калориска бомба од Австралија стана интернет хит

Иако ја отворија слаткарницата пред неколку седмици, сопствениците на локалот „Patissez“ во австралискиот град Канбера задоволно ги тријат рацете. 

14

Фото на денот: Изгрејсонце на Малдивите

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/14.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

banana-nutella-sushi-2-8118-1437441797-3_dblbig

Поинакво суши со банана и Нутела готово за помалку од 10 минути

Не секој го обожава вкусот на суши, меѓутоа, ова кое е прикажано во видеото подолу со сигурност нема да ве остави рамнодушни.

DogLeftInCarSummerHeatStrokeHot2

Колку е опасно да го оставите вашиот миленик во возило паркирано на сонце?

Бекот на рагби тимот Arizona Cardinals, Тајран Метју, во соработка со PETA (здружение за заштита на животните), покажа колку e опасно да се остави миленик во автомобилот во текот на Continue reading

condoms-5-752x501

Може ли да се забремени од претсемена течност?

Сакате да практикувате секс без заштита, а сé уште ви е рано да станете родители? Веројатно се прашувате дали прекинот на односот пред самиот крај и ејакулацијата надвор од вагината е Continue reading