Loving-Lanka

Епско видео од патување во Шри Ланка

Овој човек дал отказ од неговата здодевна работа, се оженил со девојката од неговите соништа, и ги спакувал со неа куферите на пат кон Шри Ланка.

pejac-street-art-the-great-wave

Фото на денот: Улични бранови

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/pejac-street-art-the-great-wave.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Овој фантастичен графит е дело на уличниот уметник „Pejac“ од Јапонија.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

maxresdefault

Трикови за подобрување на квалитетот на фотографиите со мобилниот телефон

Ако немате пари за скапа фото-опрема, а сакате убави фотографии мора да ги испробате овие ефтини решенија.

58318

Здрава и убава кожа за еден месец – совети

Патот до убава и чиста кожа на лицето може да биде долготраен и тежок, но ако и дадете вистинска нега може да го добиете тоа за само еден месец.

55aec55c-a9ec-4888-9630-299125bbfe5f-pekabela-690x480

Лето од 80-те: Југословенски сладоледи кои и денес се продаваат

Лени, Чоко-Моко, Руменко, Капри, Шаренко, Снешко… Ретро сладоледи кои мирисаат на детството.

DSC0241

Намирници кои ќе ви го продолжат животниот век

На вашето тело му е потребна здрава храна и редовни активности, како физички, така и ментални, за да го остварите целосно вашиот потенцијал. Ништо не е толку важно како здравата Continue reading

img-watermelon-smoothie-hack-in-2-mins-980

Поинаков начин за уживање во лубеницата

Во денови кога не знаеме како да се справиме со неочекуваните тропски температури, во потрага сме по разни начини со кои можеме да се разладиме.