masklead-1000x500

Вработени со маски: Нов начин за намалување на стресот на работното место

Некои фирми даваат бесплатни ручеци, новогодишни бонуси, слободни денови и други бенефиции, а некои даваат можност да носите маска на работното место.

kolacici

Путер колачиња со лимон – совршени за летните денови

Овие мали слатки задоволства се идеален избор за започнувањето на топлите летни денови, како додаток со првото утринско кафе или чаша лимонада.

Screenshot_5

Кога машките гаќи ќе добијат женска намена

Очајни времиња бараат и очајни решенија, а токму такво е и она кое ви го прикажуваме во денешниот направи сам проект.

PicMonkey Collage

5 забелешки за уште подобар Д Фестивал наредната година

Овој екстремно топол викенд беше проследен со еднакво жешки настани, од кои Д Фестивал во Дојран беше нашиот фаворит.